MATEŘSKÁ ŠKOLA U VEVERKY STARÝ SMOLIVEC

Bio beseda ve školce „ U veverky“ ve Starém Smolivci

Ve čtvrtek 11.11.2010 jsme ve školce přivítali děti, paní učitelky a paní ředitelku E. Beránkovou z MŠ Vrčeň.

 

Přijaly naše pozvání na besedu o biopotravinách a o zdravé výživě, vedenou paní Hanou Moulisovou. Besedy se také zúčastnila paní starostka E. Kubová a pan M. Arnošt, zástupce skupiny MAS sv. Jana z Nepomuku.
Paní Hana Moulisová si nejprve s dětmi povídala o domácích zvířatech, o ekologickém zemědělství a pěstování biozeleniny. Také dětem ukázala, jak tyto potraviny poznáme na obalech v obchodě. Zpestřením besedy byla ochutnávka s určováním biopotravin. Společně jsme ochutnávali jogurty, sýry, jablka a mrkev. Ve většině případů jsme správně rozpoznali rozdíly a také, že chutnější potraviny jsou ty, které mají označení bio. Většinu lidí však při nákupu těchto bioproduktů asi odradí jejich vysoká cena. Na závěr besedy jsme si společně zazpívali známé dětské písničky.
Tato beseda se konala v rámci projektu Malovaná školka nejen pro předškoláky, stejně jako malovaný obraz na fasádě školky a nově zřízená biozahrádka. Před odjezdem dětí z Vrčeně zpátky do jejich školky jsme jim naši biozahrádku, na kterou jsme společně s našimi dětmi zasázeli jahody, meduňku, mátu a další bylinky, ukázali. Všechny také zaujal obrázek na nové fasádě.
Při rozloučení jsme se domluvili na další spolupráci obou školek a již se těšíme na příští společné setkání.
Svatava Šlaisová

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace