MATEŘSKÁ ŠKOLA U VEVERKY STARÝ SMOLIVEC

Březen 2023 ve školce

V březnu jsme neměli ani chviličku času na nudu, čekal nás jeden zážitek za druhým.

3. března jsme se zapojili do projektu „ Koukají na nás správně?“. Přímo v mateřské škole proběhlo vyšetření zraku přístrojem Plusoptix. Děti vnímají vyšetření jako hru, neboť se uskutečňuje v klidném a známém prostředí mateřské školy. Běžné vyšetření zraku u dětských lékařů v rámci preventivních prohlídek dioptrické vady často neodhalí.
8. března jsme připravili besedu pro rodiče našich budoucích školáků. Pozvání přijaly paní ředitelka ZŠ Kasejovice Mgr. Štěpánka Löffelmannová a paní učitelka Mgr. Iva Zoubková, které velice poutavě představily základní školu, vysvětlily průběh zápisu do první třídy a na co je dobré se zaměřit při přípravě dětí na přechod ze školky do školy. Na závěr byly rodičům předány dokumenty potřebné k zápisu.
11. března jsme měli náš velký den, děti dostaly příležitost vystupovat na MDŽ ve Starém Smolivci. Všichni jsme měli trochu trému, ale nakonec jsme vše zvládli s úsměvem. Písnička Červená Karkulka od Zdeňka Svěráka, kterou všichni v sále znali z pohádky Tři bratři, a stejnojmenná básnička Františka Hrubína se v sále moc líbily. Společně jsme za ně sklidili zasloužený potlesk. Sáček bonbónů jako odměna od zastupitelů obce udělal radost dětem, paním učitelkám zase kytička.
Březen byl ve školce také měsícem příprav a oprav. Podařilo se nám obnovit provoz v horní třídě, kterou jsme v rámci úspor a z důvodu absence krytů topení nemohli používat jako ložnici. Bylo potřeba také opravit krytinu podlahy v ložnici i dlaždičky v koupelně. Poděkování patří šikovným truhlářům z Radošic – panu Pojerovi a panu Vávrovi, díky kterým máme ve školce nové kryty topení v dolní třídě a staré namontované v horní třídě. Do oprav ve školce se ve svém volném čase pustil pan Cipra, kterému také děkujeme. Pan Cipra opravil vše, co bylo potřeba, kliky, práhy, toalety, umyvadla, přivrtal regály, zaspároval dlaždice či natřel stoupačky. Také nám zajistil sušák a mop od firmy Leifheit. Všichni si vážíme pomoci školce.
V pátek 24. března jsme vytvořili loutku zimy a zamkli ji do sklepa, aby konečně mohlo přijít jaro. K pozměnění tradice došlo kvůli nepříznivému počasí, nakonec ji ale nejspíš opravdu budeme muset odnést ze školky, protože počasí se jarně stále netváří.
Poslední den v měsíci se konal Den otevřených dveří. Děti, které budou moci nastoupit do školky, dostaly dopis s pozváním. Většina dětí se přišla s rodiči podívat, co hezkého jim může školka nabídnout. Personál školky se snažil vše představit i odpovídat na dotazy. Osm dětí si prohlédlo hračky a pomůcky, vyzkoušelo si skluzavku i balanční chodník. Největší úspěch u kluků měly samozřejmě traktory. Dvě děti nechtěly ani odejít domů. Chybějící ochutnávka svačinek, po které byla sháňka, je skvělým nápad na příští rok.

Text a foto: Stanislava Marková

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace