MATEŘSKÁ ŠKOLA U VEVERKY STARÝ SMOLIVEC

Co nám podzim přinesl - 2023

V průběhu měsíce října jsme se v naší mateřské škole opravdu nenudili

Prožili jsme spoustu radosti a zábavy, ale získali jsme i mnoho nových poznatků. Seznámili jsme se s pestrostí podzimu, rozmanitostí přírody a typičností počasí. Rozpoznávali jsme různé druhy ovoce i zeleniny a další podzimní plodiny. Tvořili jsme z přírodnin, které jsme sbírali při podzimních procházkách.

Zažili jsme první divadelní představení v tomto školním roce. Kocour v botách v podání cirkusového divadla Šapitó byl pro děti velkým zážitkem. Krásný, zábavný, edukativní i trochu strašidelný pohádkový příběh o přátelství kocoura a mlynářského syna Honzy vtáhl děti do děje a to doslova. Společně s kocourem si zazpívaly písničku a pomáhaly Honzovi s výukou plavání. Děti se odvděčily nejen smíchem, ale i bouřlivým potleskem.

Dále se naše děti seznamovaly s lidovými zvyky a tradicemi posvícení pomocí tvůrčích činností. Učily se písničky s posvícenskou tematikou či malovaly papírové hnětýnky. Při přípravách Havelského posvícení děti pracovaly s těstem, válely a vykrajovaly. S pomocí naší výtečné kuchařky a pekařky Míši si mohly děti upečené hnětýnky nazdobit a odnést domů.

Autorka: Romana Junková, DiS.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace