MATEŘSKÁ ŠKOLA U VEVERKY STARÝ SMOLIVEC

Den otevřených dveří v MŠ Starý Smolivec

U příležitosti dokončení rekonstrukce budovy školky uspořádala v úterý Mateřská školka Starý Smolivec spolu s Obecním úřadem Mladý Smolivec jako zřizovatelem den otevřených dveří, který odpoledne vyvrcholil malou oslavou.

Pozvání přijali i starostové okolních obcí a bývalí a současní zaměstnanci školky. Krajský úřad Plzeňského kraje zastupoval 1. náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu MVDr. Václav Červený. "Jsme velmi rádi, že se nám podařilo budovu opravit. Především havarijní stav oken nás velmi trápil. Naštěstí nás podpořil Krajský úřad a tak jsme mohli dát vše do pořádku," vysvětluje starostka Eva Kubová.
Poslední větší oprava školky proběhla v roce 1980, před 10 lety pak byla opravena střecha. V rámci právě dokončené rekonstrukce bylo vyměněno 52 oken, vchodové dveře a kompletně opraveno bylo také sociální zařízení. Nově jsou vymalovány vnitřní prostory a opravené je i vytápění. Celkem obec proinvestovala 854 tis.Kč, včetně 500 tis.Kč z havarijního fondu pro školská zařízení KúPK.
"V letošním roce máme méně dětí než v minulých letech, věříme ale, že do budoucna se situace zlepší. Jistě k tomu přispěje i velmi pěkné prostředí, které nyní dětem a rodičům můžeme nabídnout," říká ředitelka Svatava Šlaisová. Mateřská škola zajišťuje předškolní výchovu pro děti z obcí pod správou Mladého Smolivce a okolí, které sváží minibusem Obecního úřadu.
Do budoucna obec připravuje opravu fasády, výměnu podlah v učebnách a dovybavení hřiště.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace