MATEŘSKÁ ŠKOLA U VEVERKY STARÝ SMOLIVEC

Duben 2023 ve školce U veverky

Aprílové počasí všechny děti ve školce bavilo, těšily se na sluníčko, ale užívaly si i procházky v barevných pláštěnkách a gumovkách

První dubnové pondělí nás navštívilo divadlo Šapitó s trochu klučičím představením. Jsme rádi, že do Smolivce jezdí skvělí lidé, kteří chtějí divadlo pro školky dělat neotřelým a neokoukaným způsobem. Akrobacie, žonglování, tanec a další dovednosti všechny zaujaly. Pozvání na toto představení do školky dostaly také všechny děti, které se přišly podívat na den otevřených dveří.
Ve středu 5. dubna jsme s rodiči tvořili velikonoční dekorace. Každý si mohl vyzkoušet zhotovení připravených výrobků nebo si přinést materiál na výrobek dle libosti. Skvělých nápadů na tvoření se sešlo hned několik. Práce šikovných ručiček můžete zhodnotit na přiložených fotografiích. Užili jsme si hezké odpoledne a stihli jsme si i popovídat. Některé děti zůstaly na Velký pátek doma, proto jsme se ve školce domluvili, že si celý den zpříjemníme. Od rána jsme si plnili přání a program dne jsme přizpůsobili náladě.
Po Velikonocích nás navštívil pan Patočka, který nám přivezl ukázat nové vzdělávací hračky. Děti se shodly, že všechny objednáme od Ježíška. Ve čtvrtek 20. dubna jsme měli připravený Den Země, ale aprílové počasí nám nepřálo. Místo dlouhé stopovačky v lese jsme si hráli ve třídě. Naučili jsme se pomocí speciální stolní hry správně třídit odpad. Povídali jsme si, co se naší planetě líbí, čím jí naopak mohou lidé škodit. Také jsme společně vymýšleli, jak můžeme pomoci chránit přírodu. Povídali jsme si, jaké živočichy a rostliny můžeme potkat v našem okolí. O stopovačku děti nepřijdou, až se počasí umoudří a budeme moci být celé dopoledne venku, vezmeme připravenou krabici s úkoly a vyrazíme do lesa.
Poslední dubnový týden bude ve znamení tradic i kouzel. Ve čtvrtek bude ve školce čarodějnický slet a v pátek postavíme u školky holčičkám májku.

Text a foto: Stanislava Marková

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace