MATEŘSKÁ ŠKOLA U VEVERKY STARÝ SMOLIVEC

Projektový den 11.6.2021

V tomto školním roce se naše školka zaměřovala na polytechnické vzdělávání dětí.

Ve školce nás v pátek 11. června navštívila koordinátorka projektů paní Mgr. Michaela Radová a její kolega pan MgA. David Vašinka s projektovým dnem, který byl financován ze ŠABLON II. Projektový den byl nazván Savana. Krátkým úvodem paní lektorka seznámila děti s přírodou a zvířaty žijícími v Africe, také dětem ukazovala vše na fotografiích a děti poznávaly zvířata.
Následovala ukázka setu polytechnické bedny s příslušenstvím, pojmenování všech prvků a ukázka jak se s nimi pracuje. Děti byly rozděleny do dvojic a pracovaly vždy u jednoho pracovního setu. Nejprve si vyzkoušely zatloukání a šroubování a potom si už mohly zvolit, jaké zvíře si sestaví. Hotové výrobky samy umístily na barevné podložky- voda, savana a prales. Konstruktivní činnost děti velice bavila a stavěly si další a další zvířata podle fotonávodů.
Děti měly velkou radost z povedeného projektu, byly aktivní a v projektu se realizovaly podle svých možností a zájmu. Zakoupením setu do školky budeme dále rozvíjet pracovní dovednosti dětí.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace