MATEŘSKÁ ŠKOLA U VEVERKY STARÝ SMOLIVEC

První letošní výlet MŠ Starý Smolivec

První letošní výlet dětí z MŠ Starý Smolivec do Blovic a Milínova.

Je tu 19.březen 2015 a s ním kromě očekávaného jara i výlet do Blovic – zámku Hradiště, kde nás provedli muzeem a ukázali expozice: „Památné stromy z Jižního Plzeňska a Jak se dříve žilo na vesnici a dodržovaly se velikonoční zvyky". Bylo příjemné poslouchat, čeho všeho se lidé vzdají a darují místnímu zámku. Moc nás potěšilo, že i ty malé děti pozorně naslouchaly.
Děti získaly povědomí o městě, o pověstech, které se k němu vztahují, o velikonočních tradicích, tvořily velikonoční přáníčka a malovaly.
Poté jsme se vydali autobusem do Milínova na farmu k Moulisovým, kde nám majitelka nejdříve vyprávěla o historii malebné vísky Milínov a pak na nás čekalo velké dobrodružství v podobě dojení kravičky, ztloukání másla, mlácení obilí cepem, hledání vajec a „ jehly v kupce sena“ . Po tak namáhavé práci jsme ochutnali domácí chléb s vlastnoručně ztlučeným máslem. Pak na nás čekali poníci Žolík a Bobeš, na kterých se děti mohly povozit. Nakonec nás pohostili výbornou svačinkou. Výlet se vydařil a to po všech stránkách, počasí bylo jak malované a zážitky neočekávané, za sebe mohu říci, že příště pojedu zase.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace