MATEŘSKÁ ŠKOLA U VEVERKY STARÝ SMOLIVEC

Rekonstrukce Mateřské školy "U veverky"

Jak probíhala rozsáhlá rekonstrukce budovy Mateřské školky "U vevery" Starý Smolivec v roce 2008.

Prvního září jsme otevřeli nově zrekonstruovanou Mateřskou školu u Veverky ve Starém Smolivci. Naši školku bude letos navštěvovat 17 dětí z našich pěti obcí. Děti do školky svážíme i rozvážíme domů už několik let a druhý rok je tato služba pro mladé rodiny zdarma. Neodradilo nás ani zrušení výjimky pro hromadnou přepravu, nakoupili jsme autosedačky a děti svážíme na vícekrát.
V loňském roce jsme se s vedením školky shodli na nutnosti opravy a nátěru oken a opravě kotelny a sociálního zařízení. Na závady nás upozornila nejen hygienička, ale i revizní technik. Okna však byla v takovém stavu, že jakákoliv oprava s nátěrem by podle odhadů odborníků stála obec minimálně tři sta tisíc korun a okna by stále zůstala stará.
Jednohlasně jsme proto na zastupitelstvu rozhodli, že okna vyměníme za nová. Stačilo oslovit několik firem, vybrat z jejich nabídek tu nejlepší a potom už jen drobnost „sehnat na rekonstrukci finance“. Vypadalo to jako pohádka, ale z pohádky se díky pomoci Krajského úřadu Plzeňského kraje stala realita.
Požádali jsme prvního náměstka pro oblast školství pana MVDr. Červeného o pomoc při řešení havarijní situace v naší školce a o radu, jak máme v takové situaci postupovat. Nebylo to poprvé, kdy jsme se na pana MVDr. Červeného obrátili a kdy nám opět dobře poradil a zajisté i pomohl. Na jeho doporučení jsme si podali žádost na mimořádnou neinvestiční dotaci z rozpočtu Plzeňského kraje na posílení vlastních zdrojů obce. Rada Plzeňského kraje nám schválila dotaci ve výši 500 tis Kč a my jsme se mohli pustit do rekonstrukce.
Ve školce jsme vyměnili 52 oken, hlavní vchodové dveře, 4 venkovní dveře, v první patře jsme vyměnili dětské toalety, v přízemí sprchový kout a provedli jsme rozsáhlé opravy v kotelně. Celou školku jsme s pomocí našich zaměstnanců vymalovali. Rekonstrukce nás přišla na 830 tis Kč. Díky dotaci Plzeňského kraje jsme z rozpočtu obce ukrojili pouhých 330 tis Kč a Mateřská škola u Veverky získala zcela novou tvář. Do budoucna se ve školce chystáme ještě na rekonstrukci podlah, opravu a nabarvení fasády.
Mateřská škola ve Starém Smolivci nebyla naše jediná akce v letošním roce. Z programu stabilizace a obnovy venkova Plzeňského kraje jsme obdrželi dotaci 120 tis Kč na zhotovení územních plánu, jejichž příprava právě probíhá, dále jsme z tohoto programu obdrželi dotaci ve výši 180 tis Kč na opravu a odbahnění požárních nádrží v Dožicích, ta bude provedena na podzim letošního roku. V září začneme s výměnou střešní krytiny hlavní věže kostela sv. Michaela v Dožicích, na kterou jsme také získali dotaci ve výši 300 tis Kč z havarijního programu ministerstva kultury. Chtěla bych touto cestou jménem svým i jménem celého zastupitelstva Obce Mladý Smolivce poděkovat zastupitelům Plzeňského kraje, kteří se s námi pro toto volební období loučí a kandidátům do dalšího volebního období popřát hodně štěstí.

Eva Kubová

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace